Sejfy na broń – jaki wybrać?

Sejfy na broń z jakimi będziesz miał do czynienia dokonując wyboru będą różne. Od tych mocowanych w ścianie, czy do ściany, po takie, które możesz całkowicie zamaskować ukrywając je w meblach lub bezpośrednio w podłodze.

Od tego jaki sejf wybierzesz będzie zależeć to w jaki sposób musisz przygotować miejsce pod niego. Inaczej zamocujesz sejf w meblu, a inaczej będziesz musiał przygotować pomieszczenie z myślą o sejfie ściennym, czy podłogowym.

Inaczej ma się sprawa, gdy planujesz zakup sejfu w trakcie budowy domu, a inaczej, gdy już masz lokację i szukasz pod nią. Tutaj zapewne będziesz szukał sejfu z już określonym mocowaniem. Bez względu na to jaki sejf wybierzesz zwróć uwagę na to, czy posiada certyfikowaną klasę bezpieczeństwa (minimum S1), na jak długo otrzymasz gwarancję i czy dany sklep dostarczy go i ewentualnie zamontuje.

Jeśli chodzi o wielkość i klasę sejfu to weź pod uwagę, że być może Twoja kolekcja rozrośnie się, lub wraz z bronią będziesz chciał przechowywać inne przedmioty. Sejfy na broń magicznie nie rozrosną się, a wymiana aktualnie posiadanego na większy to kolejne koszty. Dlatego warto kupić sejf pojemny, wygodny w użytkowaniu i na pewno markowy, bo w razie potrzeby zmiany łatwiej taki sprzedasz.

Klasy bezpieczeństwa – co powinieneś wiedzieć chcąc kupić sejfy na broń

Minimalne wymagania odnośnie przechowywania broni określa ustawa. Sejfy na broń powinny być w klasie min. S1. To parametr na który koniecznie zwróć uwagę.

Wybierając sejf zwróć uwagę na mocowanie, bo przecież ono w dużej mierze zdecyduje czy umieścisz go tam, gdzie planujesz. Przy zakupie zobacz jak przygotowane będzie miejsce na broń, kup po prostu taki, który będzie komfortowy w użytkowaniu.

Być może masz w domu przedmioty warte ich zabezpieczenia. Jeśli tak wybierz sejf nieco większy, może o większej klasie bezpieczeństwa, by wszystko co planujesz w nim schować zmieściło się bez problemów. https://www.impeximp.pl/sejfy-na-bron